NaslovnicaMina SportCrnogorski teniseri ubjedljivi protiv Azerbejdžana

Crnogorski teniseri ubjedljivi protiv Azerbejdžana

Podgorica, (MINA) – Teniska reprezentacija Crne Gore savladala je Azerbejdžan 3:0, u drugom kolu turnira četvrte grupe Evropske zone Dejvis kupa u Skoplju.

Crnogorski teniseri upisali su drugi trijumf i kolo prije kraja takmičenja obezbijedili jedno od prva dva mjesta u grupi i plasman u viši rang.

Savladali su na startu i Albaniju 3:0.

Vođstvo crnoortskoj reprezentaciji donio je Petar Jovanović pobjedom protiv Elvina Hašimova 2:0 (6:1 i 6:1).

Sve dileme oko pobjede riješio je Rezart Cungu, koji je slavio protiv Tamerlana Azizova 2:0 (6:1 i 6:1).

U duelu dublova Mario Aleksić i Matija Samardžić pobijedili su Azizova i Hašimova 2:0 (6:1 i 6:3).

Crnogorski teniseri u posljednjem kolu igraće u subotu sa Jermenijom za porvo mjesto u grupi.