NaslovnicaMina SportCrna Gora bez polufinala

Crna Gora bez polufinala

Podgorica, (MINA) – Kadetska vaterpolo rerepzentacija Crne Gore, igrači do 17 godina, nijesu uspjeli da se plasiraju u polufinale Evropskog prvenstva na Malti.

Crnogorski vaterpolisti poraženi su danas u četvrtfinalnom meču od Grčke 12:11 (2:2, 3:3, 4:6 i 3:0).

Loša posljednja četvrtina i tri primljena i nijedan postignuti pogodak koštali su crnogorsku selekciju povoljnijeg rezultata i polufinala.

Crna Gora je u finišu treće četvrtine vodila 11:8, ali je dozvolila rivalu da napravi seriju od 4:0 i napravi preokret.

Grčku su do pobjede i polufinala vodili Andreas Almiras, Konstantinos Matiopulos i Semir Spahić sa po tri gola.

U cr nogorskoj selekciji Neđo Baštrica postigao je tri, Vladan Vukićević dva, a po gol Balša Vučković, Danilo Krivokapić, Marko Bošković, Mlađan Janović,Lazar Vukićević i Pavle Krivokapić.

Crnogorsku selekciju u nastavku šampionata očekuje duel sa Italijom, u razigravanju za plasman od petog do osmog mjesta.

Grčka će u polufinalu igrati sa Španijom.

U drugom polufinalu sastaće se Srbija i Mađarska.