NaslovnicaMina SportBudućnost bolja od Podravke

Budućnost bolja od Podravke

Podgorica, (MINA) – Rukometašice Budućnost Bemaksa pobijedile su večeras u Podgorici ekipu Podravke iz Koprivnice 27:21, u utakmici posljendjeg, 14. kola A grupe DELO Lige šampiona.

Budućnost se revanširala rivalu za poraz u Koprivnici (29:22) i zabilježila treći trijumf ove sezone, u kojoj ima i 11 poraza.

Podravka je protiv Budućnosti upisala jedini trijumf u Ligi šampiona ove sezone.

Budućnost je nadigrala Podravku i tokom cijelog meča bila u vođstvu.

Odlučujuću prednostg stekla je sredinom drugog poluvremena, kada je serijom od sedam vezanih pogodaka povela 21:15 u 48. minutu.

U 53. minutu razlika je iznosila sedam pogodaka 24:17.

Najefikasnija u pobjendičkom timu bila je Matea Pletikosić sa 12, Ivona Pavićević postigla je pet, a gol manje Jelena Vukčević.

U ekipi iz Koprivnice najbolja je bila Dejana Milosavljević sa sedam pogodaka.