NaslovnicaMina SportKošarkaTrijumf Budućnost Volija u Skoplju

Trijumf Budućnost Volija u Skoplju

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u gostima ekipu MZT Skoplja 90:86, u utakmici 16. kola Admiralbet ABA lige.

Podgorički tim, koji je dobio i prvi međusobni duel pred svojim navijačima 89:66, zabilježio je deseti trijumf ove sezone.

Prvak Sjeverne Makedonije na začelju je tabele, sa svega dva ostvarena trijumfa.

Gosti su u dvorani Jane Sandanski opravdali očekivanja, poveli su na startu 9:0, a prednost u finišu prve četvrtine povisili na 14 poena (18:4).

Domaćin je u drugoj četvrtini na kratko zaprijetio i u 15. minutu smanjio na 28:26.

Budućnost se trgla i do kraja druge četvrtine vratila dvocifrenu prednost (42:32), koja je u finišu trećeg dijela meča iznosila 17 poena (65:48).

Loša posljednja četvrtina gostiju vratila je MZT Skoplje u igru i omogućila mu da u 38. minutu izjednači (76:76, 78:78).

Uslijedio je uzbudljiv finiš, u kojem se bolje snašla Budućnost.

Poenima Bel-Hejnsa sa linije slobodnih bacanja povela je 80:78, a sve dileme riješio Erik Grin trojkom 50 sekundi prije kraja.

Bel-Hejns je bio najefikasniji sa 22, Grin je ubacio 18, Dželil Obrajan 15, a poen manje Alfa Kaba.

U skopskoj ekipi najbolji je Vojdan Stojanovski sa 20, dok je poen manje ubacio Abdul Malik Abu.

Seriju poraza prekinuo je juče Mornar, koji je u Baru savladao Cibonu 83:81.

SC Derbi će u nedjelju biti domaćin beogradskom Partizanu (19.30).