NaslovnicaMina SportFudbalSP rezultati - Mesi za pobjedu Argentine, Francuska u osmini finala

SP rezultati – Mesi za pobjedu Argentine, Francuska u osmini finala

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Argentine pobijedili su večeras u Dohi selekciju Meksika 2:0, u drugom kolu C grupe Svjetskog prvenstva u Kataru.

Do prve pobjede ove sezone došli su golovima Lionela Mesija u 64. i Enca Fernandeza u 87. minutu.

Meksiko je i nakon drugog kola bez pobjede, sa samo jednim osvojenim bodom.

U drugom meču C grupe Poljska je slavila protiv Saudijske Arabije 2:0 i ostvarila prvi trijumf na šampionatu, nakon startnog remija protiv Meksika (0:0).

Poljska je slavila golovima Pjotra Zjelinskog u 39. i Roberta Levanovskog u 82. minutu.

Najbolju priliku za Saudijsku Arabiju imao je Al Davsari, ali nije realizovao jedanaesterac u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

U D grupi pobjede su ostvarili fudbaleri Francuske i Australije.

Francuska je u Dohi savladala Dansku 2:1 i drugom pobjedom na šampionatu kolo prije kraja takmičenja u grupi obezbijedila plasman u osminu finala.

Zvanični šampion svijeta na startu šampionata slavio je protiv Australije 4:1.

Pobjednika duela na stadionu 974 odlučio je Kilijan Mbape, golovima u 61. i 86. minutu.

As Pari sen Žermena postigao je tri pogotka u dosadašnjem dijelu šampionata.

Pogodak za Dansku, koja je na startu šampionata remizirala sa Tunisom 0:0, postigao je Andreas Kristensen u 68. minutu.

U drugom meču te grupe Australija je pobijedila Tunis 1:0 i osvojila prve bodove.

Odlučujući pogodak postigao je Mičel Djuk u 23. minutu.