NaslovnicaMina SportKošarkaSC Derbi bolji od FMP-a

SC Derbi bolji od FMP-a

Podgorica, (MINA) – Košarkaši SC Derbija pobijedili su večeras u Podgorici ekipu FMP Železnika 82:76, u utakmici šestog kola Admiralbet ABA lige.

Obje ekipe nakon šestog kola imaju polovičan učinak.

SC Derbi je do pobjede došao zahvaljujući boljoj igri, prije svega u odbrani, u posljednje dvije četvrtine.

Podgorički tim u drugoj četvrtini primio je 28 poena i na polovini meča imao je zaostatak od četiri poena (44:40).

Izabranici Petra Mijovića nijesu dobro počeli ni nastavak meča, pa je razlika iznosila osam poena (63:55).

Uslijedila je serija od 13:0 za vođstvo od 68:63.

Domain nije iskoristio priliku da se riješi pitanje pobjednika, pa su gosti serijom 7:0 napravili preokret i poveli 70:68.

Bio je FMP još dva puta na plus jedan (72:71 i 74:73), ali je sam finiš pripao SC Derbi.

Za tri poena pogodio je Andrija Grbović i vratio prednost, dok su Erik Nil i Luka Bogavac sa linije slobodnih bacanja odbranili prednost i veliku pobjedu.

Nil je sa 20 poena bio najefikasniji u SC Derbiju, Bogavac je ubacio 19, Grbović 14, a poen manje Igor Drobnjak.

U ekipi FMP-a najbolji je bio Danilo Tasić sa 23 poena.