NaslovnicaMina SportFudbalMPCFL rezultati - Dečić pobijedio Budućnost i preuzeo čelo tabele, poraz Sutjeske

MPCFL rezultati – Dečić pobijedio Budućnost i preuzeo čelo tabele, poraz Sutjeske

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Dećića slavili su u derbiju protiv Budućnosti i preuzeli prvo mjesto na tabeli Meridianmebet Prve crnogorske fudbalske lige (MPCFL).

Neprijatno iznenađenje u 11. kolu priredila je Sutjeska, u gostima slavio je Petrovac, dok su bez pobjednika završeni dueli u Beranama i Pljevljima.

Dečić je u podgoričkom naselju Stari aerodrom savladao Budućnost 2:0.

Ekipu iz Tuzi do pobjede, šeste ove sezone, vodili su Andrej Bajović u 14. i Draško Božović u 81. minutu iz jedanaesterca.

Najbolju priliku za Budućnost imao je Veljko
Batrović, ali je njegov udarac sa penala u 68. minutu završio visoko iznad gola.

Dečić je meč završio sa igračem manje, nakon što je
zbog dva žuta kartona isključen Milan Vušurović u 84. minutu.

Sutjeska je u Nikšiću poražena od Mornara 1:0.

Odlučujući pogodak postigao je Balša Dubljević u 69. minutu.

Petrovac je na DG areni savladao Mladost 2:0 i prekinuo seriju od šest uzastopnih mečeva bez pobjede.

Sve dileme riješio je već u prvom poluvremenu, golovima Slobodana Babića u 36. i 44. minutu.

Pobjednika nije bilo u duelu Jezera i tivatskog Arsenala, koji su u Beranama igrali 1:1.

Arsenal je do vođstva došao golom Darka Nikača u 9.
minutu.

Bod domaćem timu donio je Marko Todorović, autogolom u prvom minutu sudijske nadoknade.

Bez pobjednika završen je i duel Rudara i Jedinstvo France, koji su u Pljevljima igrali 2:2.

Domaćin je poveo golom Vaska Kalezića u devetom minutu.

Izjednačio je Andrej Cvijović u 32, a novo vođstvo domaćinu donio je Andrej Pupović 43. minutu.

Poravnao je i postavio konačan rezultat Alija Krnić u 65. minutu.

Dečić je, nakon 11 kola, vodeći sa 20 bodova.

Budućnost je druga sa 19, Jezero i Petrovac osvojili su po 17, dok je peta Sutjeska sa 15 bodova.