NaslovnicaMina SportKaratistima Ulcinja Trofej Bara

Karatistima Ulcinja Trofej Bara

Podgorica, (MINA) – Karatisti Ulcinja osvojili su prvo mjesto u generalnom plasmanu tradicionalnog međunarodnog turnira Trofej Bara.

Ulcinj je do trofeja došao sa 13 zlatnih, četiri srebrne i 18 bronzanih medalja.

Budućnost je osvojila drugo mjesto sa 12 zlatnih, sedam srebrnih i 11 bronzanih medalja.

Pobjedničko postolje kompletirala je Iskra sa deset zlatnih i po 11 srebrnih i bronzanih odličja.

Kao četvrtoplasirani nastup je završio kolašinski Gorštak (9 z, 8 s i 8 b), peti je bio Čempion (6z, 4s i 1b), a šesti Beogradski karate savez (6 z, 4 s i 0 b).

Organizator turnira, Karate klub Bar, nastupao je van konkurencije i nije učestvovao u generalnom poretku, a nastup je završio sa 24 zlatna, 22 srebrna i 47 bronzanih medalja.

Turnir, koji je održan 13. put, okupio je 757 takmičara i 38 klubova i Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Srbije, Hrvatske i Sjeverne Makedonije.