NaslovnicaMina SportFudbalEURO: Španija ubjedljiva protiv Hrvatske

EURO: Španija ubjedljiva protiv Hrvatske

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Španije pobijedili su danas u Berlinu selekciju Hrvatske 3:0, u utakmici prvog kola B grupe Evropskog prvenstva u Njemačkoj.

Španija je slavila golovima Alvara Morate u 29, Felipea Ruisa u 32. i Danija Karvahala u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Selekciji Hrvatske, koja uprkos ubjeldjivom porazu nije razočarala, poništen je gol u 80. minutu, nakon što Bruno Petković nije realizovao jedanaesterac.

U nastavku napada Ivan Perišić asistirao je Petkoviću, koji je zatresao mrežu.

Sudija Majkl Oliver je, nakon konsultacija sa Var sobom poništio gol, a odluku je obrazložio time da je Perišić ranije ušao u šesnaesterac.

U drugom meču B grupu, u 21 sat u Dortmundu, sastaće se Italija i Albanija.

Ranije danas fudbaeri Švajcarske pobijedili su u Kelnu, u A grupi, selekciju Mađarske 3:1.

Vođstvo švajcarskoj selekciji donio je Kvandau Dua u 12. minutu.

Na 2:0 povisio je Mišel Abišer u 45. minutu.

Nade Mađara da mogu do remija oživio je Barnabas Varga u 66. minutu.

Sve dileme oko pobjednika i startna tri boda riješio je Bril Embolo u trećem minutu sudijske nadoknade.

U drugom meču te grupe Njemačka je juče u Minhenu bila ubjedljiva protiv Škotske 5:1.