NaslovnicaMina SportEP rezultati - Kik bokser Sekulović obezbijedio medalju

EP rezultati – Kik bokser Sekulović obezbijedio medalju

Podgorica, (MINA) – Crnogorski kik bokser Filip Sekulović plasirao se u polufinale i obezbiejdio prvu medalju za Crnu Goru na seniorskom Evropskom prvenstvu u Antaliji.

On je danas u četvrtfinalnom meču discipline lou kik, u kategoriji do 86 kilograma, prekidom u trećoj rundi pobijedio Poljaka Rafaela Kaminskog.

Protivnik u borbi za finale kik bokseru Budućnosti biće prvi nosilac Hristov Kalaidžiev iz Bugarske.

Bez polufinala i medalje nastup su završili Mihailo Ćulafić i Anastazija Petrović.

Ćulafić je u četvrtfinalu (disciplana K1, kategorija do 86) izgubio od Vita Košara iz Hrvatske 3:0, dok je Petrović jednoglasnom odlukom sudija poražena od Poljakinje Martine Kirčinjske.

Na startu takmičenja eliminisani su juče Nemanja Čađenović (lou kik, do 71) i Lazar Klikovac (K1, do 81).