NaslovnicaMina SportKošarkaDominacija Budućnost Volija u Ljubljani

Dominacija Budućnost Volija u Ljubljani

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u Ljubljani ekipu Cedevita Olimpije 91:71, u utakmici šestog kola Admiralbet ABA lige.

Crnogorski prvak upisao je peti trijumf, dok je Cedevita Olimpija doživjela četvrti poraz u regionalnom takmičenju ove sezone.

Budućnost je pobjedu najavila u trećoj četvrtini, nakon trojke Andrije Slavkovića i dva poena Kenana Kamenjaša stekla je prednost od deset poena (51:41).

Serija od sedam vezanih poena Rašida Sulejmona odvela je Budućnost do najveće prednosti 68:52 – minut i 30 prije kraja treće četvrtine.

U posljednjoj četvrtini “plavo-bijeli” su imali i plus 20.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Nikola Tanasković sa 19, Mekinli Rajt je ubacio 15, a poen manje Jogi Ferel.

U ekipi iz Ljubljane najbolji je bio Devati Džons sa 18 koševa.