NaslovnicaMina SportCrnogorske kadetkinje na 12. mjestu

Crnogorske kadetkinje na 12. mjestu

Podgorica, (MINA) – Ženska kadetska rukometna reprezentacija Crne Gore na 12. mjestu završila je nastup na Svjetskom prvenstvu za igračice do 18 godina u Kini.

U meču za konačan plasman, izabranice Tatjane Jeraminok poražene su od Brazila 28:21, pa su nastup na planetarnoj smotri završile sa dvije pobjede, dva remija i tri poraza.

U posljednjem duelu na šampionatu Nina Ramusović je bila najefikasnija sa šest golova, dok je Ksenija Kuzman četiri puta zatresla mrežu rivala.

Golmanka Teodora Rončević je upisala šest odbrana.

Prvo pluvrjeme završeno je 10:10, a Crna Gora je posljednji put vodila u 33. minutu kada je imala dva gola prednosti (13:11).

Brazil je tada postigao pet vezanih golova za vođstvo 16:13, a pitanje pobjednika riješio je u 50. minutu kada je poveo 23:17, nakon nove nove serije 5:0.