NaslovnicaMina SportKošarkaCrna Gora pobijedila na startu EP

Crna Gora pobijedila na startu EP

Podgorica, (MINA) – Ženska košarkaška reprezentacija Crne Gore ostvarila je pobjedu na startu Eurobasketa u Izraelu i Sloveniji.

Izabranice selektorke Jelene Škerović savladale su danas u Tel Avivu, u prvom kolu A grupe, selekciju Grčke 74:69 (18:23, 23:11, 19:15 i 14:20).

Crnogorske košarkašice su, nakon slabijje prve četvrtine, u drugoj napravile preokret i došle do vođstva, koje nije ispuštale do kraja.

Grčka je prvu četvrtinu dobila 23:18, a početkom druge razlika je iznosila sedam poena (25:18).

Crna Gora je serijom od 12:0 došla do vođstva od 30:25 u 15, a četiri minuta kasnije prednost je povisila na deset poena (41:31).

Bilo je i 13 poena (60:47, 62:49) u samom finišu trećeg i početkom posljednjeg dijela utakmice.

Grčka je u posljednjem dijelu zaprijetila i smanjila zaostatak (66:61), u posljednjem minutu ga svela na četiri poena (73:69), ali nije uspjela da izbjegne poraz.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Dragana Živković sa 15 (14 skokova), Jelena Vučetić je ubacila 14, a po 12 poena Božica Mujović i Nataša Mek.

Dvocifrena je bila i Milica Jovanović sa 11 poena.

U grčkoj ekipi bolje od ostalih bile su Marijela Fasula i Artemis Spanou sa po 15, dok je poen manje dodala Ana Stamolampru sa 14 poena.

U drugom meču te grupe, u 20 sati, sastaće se Letonija i Španija.

Crna Gora će u drugom kolu igreati sjutra sa Španijom (19.45), dok će se u nedjelju sastati sa Letonijom. (11.15).

Plasman u narednu fazu takmičenja izboriće po tri ekipe iz grupe – prvoplasirana će ići direktno u četvrtfinale, dok preostale dvije očekuju plej-of dueli za plasman među osam najboljih.

Od četvrtfinala Eurobasket će se igrati samo u Sloveniji.