NaslovnicaMina SportBaletić i Nestorović zlatne na Evropskim igrama u Beogradu

Baletić i Nestorović zlatne na Evropskim igrama u Beogradu

Podgorica, (MINA) – Članice podgoričkog tekvondo kluba S3, Lana Baletić i Marija Nestorović, osvojile su zlatne medalje na Evropskim školskim igrama u Beogradu.

Baletić, učenica OŠ “Štampar Makarije” takmičila se u konkurenciji kadetkinja, u kategoriji do 41 kilogram.

Do zlatnog odličja došla je nakon tri efektne pobjede, a osvojila je svoje drugo uzastopno zlatno odličje na međunarodnoj sceni.

Nestorović, koja je učenica OŠ “Sutjeska”, takmičila se u konkurenciji pionirki, u kategoriji do 33 kilograma.

Do šesto zlatnog odličja ove sezone došla je nakon dvije pobjede.

“Raskošan talenat potvrdili su i junior Sebastijan
Benedikt (do 63) i kadeti Petar Adžić (do 33) i Anja Mihailović (do 55), ali su poraženi u finalu.
U polufinalu zaustavljeni su kadetkinka Tara Šljivančanin (do 41) i pionir Sava Vujisić (do 36). Oboje imaju kontinuitet odličnih nastup ove godine”, kazao je trener Vlado Stanišić.

On je naglasio da rezultati mlađih kategorija ove sezone predstavljaju dobru najavu da svijetle budućnostzi crnogorskog tekvondoa.

“U prilog tome govori cinjenica da je od početka godine, naš klub nastupio na 14 turnira u sedam država, a mlađi naraštaji osvojili su preko 80 medalja”, rekao je Stanišić.