NaslovnicaMina SportUlcinju Trofej Bara

Ulcinju Trofej Bara

Podgorica, (MINA) – Karatisti Ulcinja osvojili su prvo mjesto u generalnom plasmanu tradicionalnog međunarodnog turnira Trofej Bara.

Ulcinj je do trofeja došao sa 63 boda, odnosno dvije zlatne, 15 srebrnih i 27 bronzanih medalja.

Budućnost je osvojila drugo mjesto sa 60 bodova, odnosno deset zlatnih, šest srebrnih i 18 bronzanih medalja.

Iskra je završila na trećem mjestu sa 50 bodova (osam zlatnih, devet srebrnih i osam bronzanih medalja).

Kao četvrtoplasirani nastup je završio Beogradski karate savez sa 45 (8 z, 6 s, 9 b), dok su po 36 bodova osvojili Zagrebački karate savez (7z, 4s i 7b) i Pozitiv (7z, 5 s i 5 b).

Organizator turnira, Karate klub Bar, nastupao je van konkurencije i nije učestvovao u generalnom poretku, a nastup je završio sa 123 boda (20 zlatnih, 17 srebrnih i 29 bronzanih medalja).

Pobjednik u generalnom plasmanu odlučen je prema bodovnom sistemu, po kojem se zlatna medalja boduje tri, srebrna dva, a bronzana jedan bod.

Turnir, koji je održan 11. put, okupio je 1035 takmičara i 54 kluba iz Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Srbije, Makedonije, Albanije, Slovenije, Rumunije i Kosova.