NaslovnicaMina SportPoraz crnogorskih rukometaša od Holandije

Poraz crnogorskih rukometaša od Holandije

Podgorica, (MINA) – Muška rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je danas u Budimpešti od Holandije 34:30 (18:16), u utakmici drugog kola glavne runde Evropskog prvenstva u Mađarskoj i Slovačkoj.

To je prvi poraz crnogorskih rukometaša u glavnoj rundi, ukupno drugi na šampionatu.

Izgubili su i od Danske, dok su slavili protiv Sjeverne Makedonije 28:24, Slovenije 33:32 i Hrvatske 32:26.

Izabranici selektora Zorana Roganovića nijesu ponovili izdanje iz prethodnih mečeva, napad nije bio na očekivanom nivou, dok odbrana nije imala rješenje za holandski napad.

U čudnom meču crnogorski rukometaši nijesu imali strpljenja u napadu, napravili su puno grešaka i promašili dosta zicera, imali dosta nerealizovanih igrača više.

Kao nerješiva enigma pokazao se golman Tijus Van Lojven, koji se sinoć priključio reprezentaciji, a meč je završio sa 16 odbrana.

Crna Gora je dobro počela meč, nakon serije od 3:0, povela je 7:4 u devetom, dok je razlika u 13. minutu iznosila četiri pogotka (10:6).

Prednost crnogorskih rukometaša u 17. minutu iznosila je tri gola (11:8).

Holandija je sa tri vezana pogotka uspjela da izjednači na 11:11, a u 25. minutu i da prvi put povede (14:13).

Prednost je do poluvremena uspjela da uveća na tri (18:15), vodila je i 22:19.

Crna Gora je smanjila na gol (25:24), imala napad za izjerdnačenje, ali je Holandija sa dva pogotka ponovo vratila prednost na 27:24 u 47, a u 52. razliku povisila na pet (30:25) i praktično već tada riješila sve dileme.

Najefikasniji u holandskoj selekciji bio je Kaj Smits sa devet, dok su po šest golova postigli Tomi Falke i Luk Stajns.

U crnogorskoj selekciji po šest puta u listu strijelaca upisali su se Radojica Čepić i
Branko Vujović, dok je Nemanja Grbović postigao četiri gola.

Za 18 sati zakazan je meč između Francuske i Islanda, dok će dva i po sata kasnije rivali biti Danska i Hrvatska.

Crna Gora će u trećem kolu, u ponedjeljak u 20 sati i 30 minuta, igrati sa Francuskom.