NaslovnicaMina SportKošarkaPoraz Mornara u Ulmu

Poraz Mornara u Ulmu

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Mornara poraženi su večeras u Ulmu od istoimenog njemačkog tima 84:76 (15:26, 17:20, 30:11 i 22:19), u utakmici prvog kola B grupe Eurokupa.

Barski tim na polovini utakmice imao je prednost od 14 poena, ali je dozvolio rivalu da u trećoj četvrtini napravi preokret i vrati se u meč.

Domaćin je početkom posljednjeg dijela meča serijom od 15:0 u 37. minutu stekao prednost od 17 poena (79:62) i riješio pitanje pobjednika.

Najzaslužniji za trijumf njemačkog tima bio je Dilan Osetkovski sa 22, dok je Troj Kupein ubacio 18 poena.

U ekipi Mornara najbolji je bio Azeja Vajthed sa 25 košava.

Pobjedu u B grupi juče su ostvarili košarkaši Budućnost Volija, koji su u Podgorici slavili protiv italijanske Breše 93:81.

U narednom kolu, 6. oktobra, Budućnost će biti gost francuske ekipe Bulonj Metropolitano, dok će se Mornar u Baru sastati sa Unikahom iz Malage.