NaslovnicaMina SportFudbalPoraz crnogorskih fudbalerki u Kijevu

Poraz crnogorskih fudbalerki u Kijevu

Podgorica, (MINA) – Ženska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je večeras u Kijevu od Ukrajine 2:1, u utakmici posljednjeg kola I grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2021. godine.

Crnogorska selekcija kvalifikacije je završila bez bodova, sa svih osam poraza i svega dva postignuta, uz 28 primljenih golova.

Izabranice selektora Mirka Marića izgubile su po dva puta i od Republike Irske (2:0 i 3:0), Njemačke (10:0 i 3:0) i Grčke (4:0 i 1:0).

Ukrajina, koja je dobila i prvi međusobni duel u Podgorici (3:1), upisala je peti trijumf i kao drugoplasirana u grupi izborila nastavak kvalifikacija.

Domaćin je Obolonj areni u Kijevu poveo golom Olge Bašanske u 5. minutu iz jedanaesterca.

Izjednačila je Jasna Đoković u šestom, a pobjedu ukrajinskoj selekciji donijela je Nadia Kunjina u 74. minutu.

Crna Gora je od 49. minuta igrala sa igračicom manje, nakon što je zbog dva žuta kartona isključena Helena Božić.