NaslovnicaMina SportKošarkaPoraz Budućnost Volija u Ljubljani

Poraz Budućnost Volija u Ljubljani

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija poraženi su večeras u Ljubljani od Cedevita Olimpije 74:71, u utakmici drugog kola G grupe Top 16 Eurokupa.

To je prvi poraz podgoričkog tima u drugoj fazi takmičenja, nakon startnog trijumfa protiv francuskog Burga 108:80.

Cedevita Olimpija je upisala prvu pobjedu, nakon što je u Bolonji izgubila od Virtusa 90:76.

U izjednačenom meču, u kojoj nijedan tim nije uspio da ostvari ubjedljiviju prednost, domaćin se bolje snašao u samom finišu i došao do pobjede.

Domaćin je najveću prednost imao u trećem minutu, kada je vodio 7:2, dok je Budućnost u 16. minutu vodila 28:21.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Kendrik Peri i Edo Murič sa po 16, Džered Džons ubacoo 14 poena.

U ekipi Budućnosti, Amedeo De La Vale i Vili Rid ubacili su po 11, a po poen manje Džastin Kobs i Luka Mitrović.

Mornar će sjutra u Baru, u 19 sati, ugostiti Andoru.