NaslovnicaMina SportFudbalZeta pobijedila Budućnost

Zeta pobijedila Budućnost

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Budućnosti poraženi su večeras u Podgorici od Zete 1:0, u 27. kolu Telekom Prve crnogorske fudbalske lige.

Lider šampionata prekinuo je seriju od 23 uzastopne utakmice bez poraza.

Odlučujući pogodak, za desetu pobjedu Zete ove sezone, postigao je Marko Burzanović u 87. minutu.

Sutjeska je u podgoričkom naselju Stari aerodrom savladala OFK Titograd 4:0 i prekinula seriju od tri meča bez pobjede.

Nikšićki tim do 11. trijumfa vodili su Aleksa Marušić u 1, Stefan Cicmil u 5, Božo Marković u 47. i Dragan Grivić u 66. minutu.

Bez pobjednika i golova završen je duel Petrovca i Dečića.

Petrovac je od 49. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je zbog dva žuta kartona isključen Danilo Bracanović.

Bez pobjednika završen je i duel Iskre i plavskog Jezera, koji su u Danilovgradu igrali 1:1.

Domaćin je poveo pogotkom Miloša Drinčića u 27. minutu.

Konačan rezultat postavio je Argentinac Denis Agustin Brizuela u 87. minutu.

Podgorica je na svom stadionu savladala Rudar 2:1 i desetim trijumfom izjednačila se sa pljevaljskim timom na tabeli.

Rudar, koji je prekinuo seriju od deset mečeva bez poraza, poveo je golom Nemanje Kartala u 12. minutu.

Izjednačio je Radule Živković u 38, a pobjedu domaćem timu, pet minuta kasnije, donio je Jovan Vujović u 43. iz jednaesterca.

Budućnost je, poslije 27. kola, vodeća na tabeli sa 66 bodova i ima 21 više od drugoplasiranog Dečića.

Sutjeske je treća sa 43, Podgorica i Rudar osvojili su po 37, a Iskra i Zeta po 35 bodova.

U narednom kolu, u srijedu, sastaće se: Rudar – Jezero, Iskra – Zeta, Budućnost – Dečić, Petrovac – Sutjeska i OFK Titograd – Podgorica.