NaslovnicaMina SportKošarkaPobjeda Budućnost Volija u Breši

Pobjeda Budućnost Volija u Breši

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u Breši istoimeni italijanski tim 75:66 (17:21, 14:19, 22:7 i 22:19), u odgođenom meču šestog kola B grupe Eurokupa.

Podgorički tim, koji je dobio i prvi međusobni duel (93:81), upisao je četvrti trijumf u sedmom odigranom meču ove sezone.

Domaćin, koji je doživio šesti poraz, bolje je počeo meč i bio u vođstvu, koje je početkom treće četvrtine iznosilo deset poena (41:31).

Budućnost je serijom 13:0 napravila preokret za prvo vođstvo (44:41) u 26. minutu.

U 33. minutu prednost je uvećala na 11 (61:50), dok je u 38. razlika iznosila 14 poena (71:57).

Podgorički tim do pobjede vodili su Melvin Edžim sa 18, Džastin Kobs je ubacio 16, a poen manje Nikola Ivanović.

Dvocifren je bio i Zoran Nikolić sa 11 koševa.

U italijanskom timu najbolji je bio Drju Kroford sa 15 koševa.