NaslovnicaMina SportKošarkaMega prekinula serija Budućnost Volija

Mega prekinula serija Budućnost Volija

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija poraženi su danas u Beogradu od Mege 78:72 (27:18, 19:10, 14:21 i 18:23), u utakmici 11. kola ABA lige.

To je prvi poraz podgoričkog tima u regionalnom takmičenju ove sezone, nakon sedam pobjeda.

Budućnost nije opravdala očekivanja, nijednom u Hali sportova Ranko Žeravica nije bila u vođstvu, a posljednji put izjednačila je u četvrtom minutu (10:10).

Mega je serijom 9:0 povela 19:10, u osmom minutu bilo je 27:12, a u 17. rekordnih 19 poena (43:24).

Budućnost je u nastavku uspjela da smanji zaostatak, ali ne i da izbjegne poraz.

Megu je do osme pobjede vodio Filip Petrušev sa 23 poena.

Dvocifren je bio i Luka Cerovina sa deset, dok su po poen manje ubacili Nikola Mišković i Marko Simonović.