NaslovnicaMina SportDulović zaustavljen u trećem, Hodžić u prvom kolu

Dulović zaustavljen u trećem, Hodžić u prvom kolu

Podgorica, (MINA) – Crnogorski karatista Nenad Dulović eliminisan je u trećem, dok je Mario Hodžić nastup na turniru Premijer lige u Madridu završio u prvom kolu.

Dulović je u prvom kolu kategorije do 60 kilograma pobijedio Holanđanina Jasina Elatara 7:0, dok je u drugom, sudijskim izjašnjavanjem, eliminisao Sadridina Saimatova iz Uzbekistana (0:0).

U trećem kolu kolu izgubio je od Marokanca Usame Edarija 3:0, koji nije uspio da se domogne finala, čime je Duloviću zatvorio vrata repesaža.

Plasman u finale izborili su Kazahstanci Darkan Asadilov i Kisar Alpisbaj, koji je u polufinalnoj borbi pobijedio Edarija.

Hodžić je na startu takmičenja u kategoriji do 67 kilograma izgubio od Italijana Luke Mareske 4:3.

Mareska je identičnim rezultatom ljetos dobio i međusobni duel u finalu karate turnira na Evropskim igrama u Minsku.

Sjutra će na tatami Marina Raković u kategoriji do 68 kilograma.

Prva protivnica biće joj Australijanka Mendi Jap.

Borbe za bronzane medalje i finala na programu su u nedjelju.

Na turnirima Premijer lige pravo nastupa ima 50 najboljih sa rang liste Svjetske karate federacije po kategorijama.