NaslovnicaMina SportCrna Gora sa dva trijumfa izborila Svjetsko prvenstvo

Crna Gora sa dva trijumfa izborila Svjetsko prvenstvo

Podgorica, (MINA) – Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore plasirala se na Svjetsko prvenstvo, koje će od 2. do 19. decembra biti održano u Španiji.

Crnogorske rukometašice danas su u Minsku, u revanš meču baraža, pobijedile Bjelorusiju 26:24 (15:11) i sa dva trijumfa izborile plasman na šampionat.

Prvi duel u Podgorici dobile su 29:23 (14:13).

Izabranice selektorke Bojane Popović opravdale su ulogu favorita, tokom cijelog meča bile su u vođstvu i na kraju zasluženo slavile.

Dozvolile su rivalu da samo jednom, na startu meča, izjednači rezultat.

Crna Gora je u desetom minutu povela 7:3, razlika je u 15. iznosila četiri (9:5), koliko je bilo i na poluvremenu (15:11).

Sredinom drugog poluvremena stekla je prednost od pet golova (21:16).

Ostatak meča pripao je domaćinu, koji je uspio da zaostatak smanji na gol (23:22, 24:23), ali ne i da izbjegne poraz.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Jovanka Radičević sa sedam, Itana Grbić postigla je šest, dok je Majda Mehmedović meč završila sa četiri gola.

U bjeloruskoj selekciji najbolja je bila Anastasija Kulak sa osam pogodaka.

Plasman su obezbijedili Španija, Holandija, Hrvatska, Danska, Francuska i Norveška.