NaslovnicaMina SportBeljkaš zlatna, Klačaru bronzana medalja

Beljkaš zlatna, Klačaru bronzana medalja

Podgorica, (MINA) – Karatistkinja pljevaljskog kluba Potoci, Neda Beljkaš osvojila je zlatnu, dok je Luka Klačar bio bronzani na e-karate turniru – Sportdata e-turnament – World series karate #3.

Beljkaš je u konkurenciji djevojčica do deset godina u finalnom meču pobijedila Egipćanku Jasmin Ahmed 23,9:22,8.

Na putu do finala eliminisala je Luisu Šudig iz Njemačke, Džesiku Džerati iz Engleske, Luisu Varelu Sasaki iz Venecuele i Italijanku Martinu Bereti.

“Beljkaš je do sada učestvovala na šest e-turnira i osvojila četiri zlatne i dvije srebrne medalje. Nalazi se na prvom mjestu Svjetske karate serije e-turnira u kategoriji djevojčica do deset godina”, saopšteno je iz pljevaljskog kluba.

Klačar je do bronzane medalje u kategoriji dječaka do 12 godina došao pobjedama protiv Španca Pabla Atijenca, Maltea Voldena iz Omana i Džejsona Džejkobsa iz Južne Afrike.

U meču za finale izgubio je od Đanluke Greka iz Venecuele.

“Na svjetskoj e-karate rang listi Klačar se nalazi na drugom mjestu, sa osvojena dva prva, jedno drugo i dva treća mjesta”, piše u saopštenju karate kluba Potoci.

Turnir je okupio 713 takmičara iz 193 kluba iz 53 države.