NaslovnicaMina SportBar osvojio trofej

Bar osvojio trofej

Podgorica, (MINA) – Karatisti Bara pobjednici su tradicionalnog 40. internacionalnog karate turnira Kup oslobođenja Podgorice.

Barski klub do trećeg uzastopnog trofeja došao je sa 22 zlatne, 14 srebrnih i 23 bronzane medalje.

Budućnost, kao organizator turnira, nije bila u konkurenciji za trofej, a nastup je završila sa 19 zlatnih, 17 srebrnih i 22 bronzane medalje.

Gorštak je osvojio 17 zlatnih, sedam srebrnih i tri bronzane, a Iskra 14 zlatnih, osam srebrnih i 16 bronzanih odličja.

Na četvrtom mjestu završio je Ulcinj (12 z, 14s, 11b), peti je bio Rei (9z, 7s, 5b), a šesti Pozitiv (9z, 5s, 2b).

Na 40. izdanju Kupa oslobođenja učestvovala su 725 takmičara iz 54 kluba i deset država.

Takmičenje je održano u obje takmičarske discipline, pojedinačno i ekipno, u muškoj i ženskoj konkurenciji, u uzrasnim kategorijama od poletaraca do mlađih seniora.

Prvi Kup oslobođenja održan je 1976. godine u Domu omladine Budo Tomović, a učestvovala su četiri kluba – Budućnost, Nikšić, čačanski Borac i Čukarica.

Organizator turnira uručio je priznanja takmičarima i trenerima za ostvarene rezultate u 2019. godini, a na prigodan način zahvalio se i prijateljima i sponzorima kluba.