NaslovnicaCrna GoraPobjeda Budućnosti, Sutjeska u finišu do boda na Zlatici

Pobjeda Budućnosti, Sutjeska u finišu do boda na Zlatici

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Budućnosti ostvarili su pobjedu, tri boda osvojila je i Zeta, dok je Sutjeska u samom finišu došla do boda u 24. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Telekom Prva crnogorska fudbalska liga nastavljena je, nakon dva i po mjeseca pauze zbog pandemije korona virusa, a sve utakmice prvi put u istoriji elitnog klupskog fudbalskog takmičenja u Crnoj Gori, odigrane su pod reflektorima i bez prisustva publike.

Vodeća Budućnost pobijedila je pred svojim navijačima Grbaj 1:0.

Odlučujući pogodak, za 18. trijumf ove sezone, postigao je Petar Grbić u 19. minutu.

Sutjeska je na Zlatici, iako je dva puta imala zaostatak od dva gola, igrala sa Komom 3:3.

Izjednačujući pogodak, u posljednjim sekundama utakmice, postigao je Damir Kojašević u trećem minute sudijske nadoknade vremena.

Kom je poveo pogotkom Save Gardaševića u prvom minutu.

Na 2:0 povisio je Filip Mitrović u 31, dok je u sudijskom dodatku prvog poluvremena zaostatak smanjio Stefan Nikolić iz jedana esterca.

Prednost na dva gola ponovo je vratio Mirza Hot u 71, dok je sam finiš zanimljivim učinio je Božo Marković u 88. minutu i smanjio na 3:2.

Konačan rezultat postavio je Damir Kojašević efektnim golom iz slobodnog udarca.

Zetu su do pobjede u Golubovcima protiv Rudara, osme ove sezone, vodili Elom Kođo u 71. i Aleks Jamoa u 80. Minute

Podgorica i Iskra igrali su 0:0, a bez pobjednika završen je i duel Petrovca i OFK Titograda, koji su na stadionu pod Malim brdom igrali 1:1.

Domaćin je poveo golom Miloša Kalezića u 68. minutu.

Bod ekipi iz podgoričkog naselja Stari aerodrom postigao je Admir Adrović u 83. minutu.

Budućnost je, nakon 14. kola, vodeća na taveli sa 57 bodova i ima 13 više od drugoplasirane Sutjeske.

Iskra je osvojila 38, a po 33 fudbaleri Zete i Rudara.

Šampionat će biti nastavljen u srijedu, a u 25. kolu sastaće se: Grbalj – Zeta, OFK Titograd – Budućnost, Sutjeska – Petrovac, Iskra – Kom i Rudar – Podgorica.