NaslovnicaCrna GoraBez golova u Zaprešiću

Bez golova u Zaprešiću

Podgorica, (MINA) – Fudbalske reprezentacije Crne Gore i Azerbejdžana igrali su večeras u Zaprešiću 0:0, u utakmici petog kola prve grupe C Lige nacija.

Crna Gora je, zahvaljujući porazu
Luksemburga u Nikoziji od Kipra 2:1, ostala u trci za prvo mjesto u grupi i plasman u viši rang.

Izabranike Faruka Hadžibegića u B diviziju vodi pobjeda u posljednjem kolu, protiov Kipra, u utorak u Podgorici.

Crnogorska selekcija odigrala je još jedan loš meč, u većem dijelu drugog poluvremena bila je u podređenom položaju, bez ideje da se oslobodi pritiska ricvala.

Najbolju priliku za crnogorsku selekciju imao je Stevan Jovetić u 14. minutu, ali je njegov udarac sa ivice šesnaesterca azerbejdžanski golman Šahrudin Mahamadalijev efektno odbranio i izbacio u korner.

Jovetić je bio u šansi i u 40. minutu, ali je šutirao pored gola.

Njegov pokušaj loba sa više od 30 metara u 67. minutu završio je na gornjoj strani prečke.

Šansu da dovede svoj tim imao u vođstvo imao je Mahir Emreli u 18. minutu, ali je njegov udarac glavom Milan Mijatović odbranio.

MIjatović je u 83. minutu odlično intervenisao i spriječio Kajala Nadžakova da Azerbejdžan dovede u vođstvo.

Crna Gora je u finišu prvog dijela ostala bez igrača manje, nakon što je zbog dva žuta kartona isključen Igor Ivanović.

Crnogorski fudbaleri poslije petog kola zauzima čelnu poziciju na tabeli sa deset bodova.

Lumsemburg je drugi sa devet, Azerbejdžan je osvojio pet, a Kipar četiri boda.

Crna Gora će u posljednjem kolu, u utorak u 20 sati i 45 minuta, ugostiti Kipar.