NaslovnicaCrna GoraBudućnost bolja od Partizana

Budućnost bolja od Partizana

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u Podgorici beogradski Partizan 65:60 (12:19, 17:18, 22:15 i 14:8), u utakmici osmog kola ABA lige.

Podgorički tim upisao je sedmi trijumf i zadržao čelnu poziciju u regionalnom šampionata.

Partizan je bolje počeo meč i bio u vođstvu, koje je početkom treće četvrtine iznosilo i devet poena 40:31.

Budućnost je serijom 11:2 izjednačila na 42:42, a u 26. minutu i povela 46:44.

U 36. minutu domaćin je ponovo poveo (58:55), ali je Partiozan trojkom uspio da ponovo izjednači (60:60).

Poenima Nikole Ivanovića, 28 sekundi prije kraja, Budućnost je ponovo povela (62:60), a sve dileme riješio je Skot Bamfort sa linije slobodnih bacanja.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Džastin Kobs sa 14, dok su po 12 poena ubacili Nikola Ivanović i Hasan Martin, koji je imao i 12 skokova.

U beogradskom timu, koji je doživio treći poraz, Nemanja Veličković sa 11 poena.

Drugi crnogorski predstavnik, barski Mornar igraće sjutra u Beogradu, u 18 sati, sa Crvenom zvezdom.