Podgorica, (MINA-BUSINESS) – Privredna komora (PKCG) je zadovoljna što je skup na Ekonomskom fakultetu, na kojem se diskutovalo o Analizi cijena i poslovanja trgovinskih preduzeća u Crnoj Gori, još jednom potvdio da crnogorska privreda, konkretno trgovinski lanci, nijesu generator inflacije.
“Ponavljamo, nepodijeljeni zaključak predstavnika Vlade i akademske zajednice tokom jučerašnjeg sastanka najbolja je potvrda našeg stava da je bojkot privrede besmislen i da su uzroci inflacije na drugoj strani”, navodi se u saopštenju.
U vezi tog aktuelnog izazova, crnogorska privreda je prošle sedmice uputila poziv premijeru Milojku Spajiću za hitan sastanak, kako bi se što prije preduzele mjere za sanaciju loših trendova u poslovnom ambijentu, te stvaranju pretpostavki za očuvanje i razvoj privrede.
“Mi se nadamo, a privrednici očekuju da će se sastanak dogoditi ubrzo, imajući u vidu da se danas još jednom potvrdilo da trgovina nije generator inflacije, već da je njene uzroke potrebno dodatno analizirati”, navodi se u saopštenju.
Iz PKCG su rekli da se neopravdanim bojkotom i targetiranjem trgovinskih lanaca nanosi šteta ne samo njima, nego i svima u lancu: proizvođačima, prvenstveno domaćim, distributerima, uvoznicima, zaposlenima, a u krajnjem i državi.
U srijedu je održana panel diskusija na kojoj su diskutovali predstavnici Vlade i Ekonomskog fakulteta o analizi koju je za Privrednu komoru uradio tim profesora Ekonomskog fakulteta.
Pravo preuzimanja ovog sadrzaja imaju samo korisnici Agencije MINA.
Kompletna informacija dostupna je korisnicima na linku MINA SERVIS
Longer version of article is available on a link MINA ENGLISH SERVIS