fbpx
NaslovnicaMINA SvijetKos: Zabrinuti smo zbog poremećaja u radu i nasilja u Skupštini Srbije

Kos: Zabrinuti smo zbog poremećaja u radu i nasilja u Skupštini Srbije

Brisel, (MINA) – Evropska unija (EU) zaprinuta je zbog poremećaja u radu i nasilja u Skupštini Srbije, kazala je komesarka Unije za proširenje, Marta Kos.

Ona je rekla da parlament mora biti mjesto za demokratsku raspravu u interesu svih građana i da u potpunosti odigra svoju ulogu.

“Veoma smo zabrinuti zbog poremećaja u radu i nasilja u parlamentu Srbije”, navela je Kos u objavi na društvenoj mreži X.

Ona je kazala i da su nedavni događaji u Srbiji usmjereni na organizacije civilnog društva vrlo zabrinjavajući.

Prema riječima Kos, EU dosljedno poziva na deeskalaciju tenzija kroz uspostavljanje uslova za inkluzivni dijalog koji uključuje sve aktere.

“Uključujući političke aktere, institucije i članove civilnog društva, kako bi se pozabavili reformama koje su neophodne za evropsku budućnost Srbije”, navela je Kos.

Sjednicu parlamenta Srbije u utorak su obilježili incidenti, tokom kojih su korišćene dimne bombe i pirotehnička sredstva.

Pravo preuzimanja ovog sadrzaja imaju samo korisnici Agencije MINA.
Kompletna informacija dostupna je korisnicima na linku MINA SERVIS
Longer version of article is available on a link MINA ENGLISH SERVIS

Najčitanije

Uprava policije

Za 24 sata 15 saobraćajnih nezgoda

Podgorica, (MINA) – U Crnoj Gori u posljednja 24 sata evidentirano je 15 saobraćajnih...

Oporavak indeksa