fbpx
NaslovnicaCrna GoraUhapšen američki državljanin u Kotoru

Uhapšen američki državljanin u Kotoru

Podgorica, (MINA) – Američki državljanin R.H.W., koji se u toj državi potražuje zbog više krivičnih djela, uhapšen je danas u Kotoru, saopšteno je iz Uprave policije.

Navodi se da su službenici podgoričkog Interpola, u saradnji sa službenicima kotorske policije, uhapsili R.H.W., po zahtjevu nadležnih organa Sjedinjenih Američkih Država (SAD) i Kancelarije američkog Federalnog istražnog biroa (FBI) u Beogradu.

“Uhapšen je R.H.W., državljanin SAD-a, koji je potraživan radi obezbjeđenja njegovog prisustva u krivičnom postupku koji se protiv njega vodi pred Višim sudom u Los Anđelesu, za dvije optužbe za ubistvo sa posebnim okolnostima i dvije optužbe za urotu sa ciljem izvršenja navedenih ubistava”, navodi se u saopštenju.

Dodaje se da je hapšenje R.H.W. rezultat bliske operativne saradnje Interpol-a Podgorica i Kancelarije FBI-a.

“R.H.W. će u zakonom predviđenom roku biti sproveden sudiji za istragu u Višem sudu u Podgorici radi određivanja ekstradicionog pritvora”, kaže se u saopštenju.

Pravo preuzimanja ovog sadrzaja imaju samo korisnici Agencije MINA.
Kompletna informacija dostupna je korisnicima na linku MINA SERVIS
Longer version of article is available on a link MINA ENGLISH SERVIS

Najčitanije

milojko spajić, fridrih merc, kancelar njemačke

Spajić čestitao Mercu

Podgorica, (MINA) - Predsjednik Vlade Crne Gore Milojko Spajić čestitao je izbor novom kancelaru...