NaslovnicaMina SportKarate klubu Potoci sedam medalja u Tuzli

Karate klubu Potoci sedam medalja u Tuzli

Podgorica, (MINA) – Karatisti pljevaljskog kluba Potoci nastup u katama na tradicionalnom turniru Tuzla open završili su sa sedam medalja – četiri zlate, dvije srebrne i jednu bronzanu.

Zlatne medalje osvojili su Jakov Cupara (do devet godina), Neda Beljkaš (do 12 i 13 godina) i ženski kata tim u sastavu Beljkaš, Nataša Šubarić i Matea Leovac).

Srebrni su bili Matea Leovac (do 11) i Filip Jović (do 12), dok je nastup sa bronzanim odličjem završio Dušan Borović (do 11).

Trener Sčavka Maksimović kazala je da su takmičari opravdali očekivanja i u izuzetno jakoj konkurenciji postigli dobre rezultate.

“U narednom periodu očekuju nas takmičenja u Beogradu, Sarajevu, Kosovu Polju, Samoboru, Ulcinju i Čačku. Na tim turnirima provjerićemo formu i sticati iskustva, koja su preduslov za dobru pripremu i rezultate na državnim prvenstvima”, kazala je Maksimović.

Turnir u Tuzli okupio je više od 900 takmičara iz šest država regiona.