NaslovnicaMina SportCSM Bukurešt pobijedio u Podgorici

CSM Bukurešt pobijedio u Podgorici

Podgorica, (MINA) – Rukometašice Budućnost Bemaksa poražene su večeras u Podgorici od CSM Bukurešta 28:20 (15:9), u utakmici desetog kola DELO EHF Lige šampiona.

CSM Bukurešt, koji je dobio i prvi međusobni duel 30:22, upisao je peti trijumf ove sezone.

Budućnost je doživjela deveti poraz, a u dosadašnjem dijelu takmičenja ima i jedan trijumf.

Rumunski tim opravdao je ulogu favorita, a odlučujuću prednost stekao je sredinom drugog poluvremena, kada je serijom od 6:0 poveo 24:16 u 51. minutu.

Razlika je u nastavku iznosila i devet pogodaka.

Budućnost je početak drugog poluvremena odigrala dobro i u 42. minutu smanjila zaostatak na dva pogotka (18:6), ali je dozvolila rivalu da napravi seriju i odluči pitanje pobjednika.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je nKristina Neagu sa sedam golova.

Isti učinak u podgoričkoj ekipi ima Ivona Pavićević, dok su po četiri pogotka postigle Ilda Kepić i Nina Bulatović.