NaslovnicaMina SportCrnogorske rukometašice poražene od Norveške

Crnogorske rukometašice poražene od Norveške

Podgorica, (MINA) – Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je danas u Podgorici od Norveške 32:27 (16:15), u duelu EHF Euro kupa.

To je prvi poraz crnogorskih rukometašica nakon dva startna trijumfa protiv Sjeverne Makedonije.

Crna Gora je pružila snažan otpor zvaničnom evropskom i svjetskom prvaku, posebno u prvom poluvremenu kada je nekoliko puta bila u vođstvu.

Norveška je u nastavku potvrdila snagu, iskoristila je pad u igri domaćina, nekoliko tehničkih grešaka i desetak minuta bez datog gola, serijom 6:0 povela 27:19 i ostatak meča lišila rezultatske neizvjesnosti.

Najefikasnija u pobjedničkoj selekciji bila je Kari Bratset Dale sa osam, dok je Kamila Herem dodala šest pogodaka.

U crnogorskoj selekciji najbolja je bila Jovanka Radičević sa devet, dok su po četiri gola postigle Milena Raičević i Ivona Pavićević.

Istakla se i golman Marta Batinović.

Novi duel istih rivala na programu je u subotu u Larviku.

EHF Euro kup je takmičenje u kojem nastupaju tri domaćina Evropskog prvenstva koje će biti odigrano u novembru ove godine i Norveška kao zvanični šampion Starog kontinenta.

Šampionat Evrope za rukometašice biće odigran od 4. do 24. novembra u Sloveniji, Sjevernoj Makedoniji i Crnoj Gori.