NaslovnicaMina SportFudbalPobjeda fudbalera Srbije u Podgorici

Pobjeda fudbalera Srbije u Podgorici

Podgorica, (MINA) – Fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je večeras u Podgorici od Srbije 2:0, u utakmici drugog kola G grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

To je prvi poraz crnogorske selekcije u kavalifikacijama, nakon startnog trijumfa u Razgradu protiv Bugarske 1:0.

Srbija je povela golom Dušana Vlahović u 79. minutu.

On je odlično reagovao nakon centaršuta Filipa Mladenovića i šutem u suprotni ugao savladao Milana Mijatovića.

Sudija je provjeravao spornu situaciju prije gola, faul nad Markom Vešovićem, ali je VAR potvrdio vođstvo.

Vlahović je bio strijelac i drugog gola u petom minutu sudijske nadoknade.

Crna Gora uprkos porazu nije razočarala, odigrala je dobar meč i do 78. minutu bila ravnopravan rival i imala bolje šanse.

Prva je zaprijetila u 11. minutu, nakon ubacivanja Seada Hakšabanovića, glavom je preko gola šutirao Igor Vujačić.

U izglednoj prilici bio je i Nikola Krstović u 18. minutu, nakon dodavanja Hakšabanovića, ali je lopta  završila pored gola.

Veliku šansu imao je Stevan Jovetić u 20. minutu, nakon greške Vanje Milinkovića-Savića, ali je njegov pokušaj loba osujetio golman Srbije.

Jovetić je bio u prilici i u 49. minutu, ali je njegov udarac izblokiran i lopta je završila u korneru.

Bio je i u šansi u 64. minutu, odlično je šutirao sa 16 metara, ali je golman Vanja Milinković-Savić fenomenalnom intervencijom sačuvao Srbiju.

Srbija je prvi put zaprijetila u 29. minutu, u šansi je bio Aleksandar Mitrović, ali je bio neprecizan.

Pored gola završila je i lošta nakon udarca rezervistr Dušana Vlahović u 50. minutu glavom pored gola.

Veliko uzbuđenje ispred crnogorskog gola u 67. minutu, u šansi je bio Vlahović, ali je Stefan Savić odlično intervenisao i izbacio u korner.

U drugom meču te grupe, Mađarska je u Budimpešti bila ubjedljiva protiv Bugarske 3:0.

Mađarska će biti naredni rival Crne Gore, 17. juna u Podgorici.