NaslovnicaMina SportBacković osvojila bronzanu medalju

Backović osvojila bronzanu medalju

Podgorica, (MINA) – Crnogorska karatistkinja Helena Backović osvojila je bronzanu medalju u konkurenciji kadeta na turniru svjetske Lige mladih u Veneciji.

Ona je večeras u meču za treće mjesto i bronzanu medalja u kategoriji do 47 kilograma bila bolja od
Italijanke Valentine Marući.

Borba je završena neriješeno 3:3, ali je pobjeda zahvaljujući prvom osvojenom poenu pripala zvaničnoj evropskoj šampionki.

Backović je eliminisala Hadiju El Asri iz Italije 4:0, Španjolku Mariju Kolado Eheu 5:0 i Aleksandru Bozi 4:2, a u četvrtfinalu poražena je od Španjolke Oihan Apelaniz 4:2, koja je plasmanom u finale povukla u repasaž.

Španjolka je u finalu izgubila od Ukrajinke Ane Vasčišin 10:6.

Od ostalih crnogorskih kadeta Nikša Zejak (do 57) bio je slobodan na startu, dok je u drugom kolu izgubio od Haruna Smajića iz Bosne i Hercegovine.

U prvom kolu zaustavljen je Nemanja Dragaš (do 70), porazom od Italijana Marija Brazilea 4:0.

U kategoriji do 54 kilograma Jovana Damjanović je na startu eliminisala Italijanku Gaju Servu 8:0, a izgubila je od Španjolke Lucije Markećo 2:0.

Sjutra, posljednjeg takmičarskog dana, na tatami će takmičari do 14 godina.

Crnogorski karate predstavljaće Marko Laković (do 40), Filip Šoškić (do 55), Anes Arifaj (preko 55) i Una Raković (do 47), a u katama Saša Petrić, Nikola Stanišić, Katarina Vlahović i Aleksa Vujošević.

Turnir u Veneciji okupio je 2.343 takmičara iz 54 države.