NaslovnicaMina SportFudbalSP rezultati - Engleska i Francuska rivali u četvrtfinalu

SP rezultati – Engleska i Francuska rivali u četvrtfinalu

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Engleske i Francuske biće rivali u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Kataru.

Engleska je večeras na Al Bajt stadionu, u meču osmine finala, savladla Senegal 3:0.

Do pobjede i plasmana među osam najboljih došla je golovima Džordana Hendersona u 38, Harija Kejna u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena i Bukajoa Sake u 57. minutu.

To je Kejnu 11. pogodak na velikim takmičenjima i na prvom mjestu vječne liste engleskih fudbalera prestigao je Gerija Linekera.

Francuska je nastup u četvrtfinalu izborila pobjedom na Al Tumana stadionu protiv Poljske 3:1.

Zvanične svjetske šampione do trijumfa vodili su Olivije Žiru u 44. i Kilijan Mbape, golovima u 74. i prvom minutu sudijske nadoknade.

To je Mbapeu peti gol u Kataru, ukupno deveti na šampionatima svijeta.

Konačan rezultat postavio je Robert Levandovski u osmom minutu sudijske nadoknade iz ponovljenog jedanaesterca.

Četvrtfinalni duel Engleske i Francuske na programu je 10. decembra.

Dan ranije rivali će biti Holandija i Argentina.

Za plasman među osam najboljih sjutra će igrati Japan i Hrvatska u 16, odnosno četiri sata kasnije Brazil i Južna Koreja.

Posljednji četvrtfinalni par biće poznat u utorak nakon duela Španije i Maroka (16), odnosno Portugala i Švajcarske (20).