NaslovnicaMina SportFudbalSP rezultati - Brazil pobijedio Srbiju

SP rezultati – Brazil pobijedio Srbiju

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Srbije poraženi su večeras u Dohi od Brazila 2:0, u utakmici prvog kola G grupe Svjetskog prvenstva u Kataru.

Petostruki prvak svijeta do pobjede došao je golovima Rišarlisona u 62. i efektno, makazicama u 73. minutu.

U 60. minutu stativa se ispriječila nakon šuta Aleksa Sandra, dok je Kazemiro u 81. pogodio prečku.

Pobjedu u toj grupi ostvarila je Švajcarska protiv Kameruna 1:0.

Pobjednika duela odlučio je Bril Embolo u 48. minutu, fudbaler koji je rođen u Kamerunu.

U H grupi, fudbaleri Portugala pobijedili Ganu 3:2, .

Portugal je poveo golom Kristijana Ronalda u 65. minutu iz jedanaesterca.

On je postao prvi fudbaler koji se upisao na svih pet nastupa na mundijalima.

Izjednačio je Andre Aju, nakon asistencije Mohameda Kudusa, u 73, a novo vođstvo portugalskoj selekciji donio je Žoao Feliks pet minuta kasnije.

Na 3:1 povisio je Rafael Leao u 80. minutu.

Konačan rezultat postavio je Osman Bugari u 89. minutu.

U drugom meču te grupe Urugvaj i Južna Koreja igrali su na stadionu Edukejšn siti 0:0.

U meču bez velikih šansi, Urugvaj je bio bliži trijumfu.

Urugvajski fudbaleri dva puta puta pogodili su stativu, nakon šuteva Dijega Godina i Federika Valverdea, ali je južnokorejski golman ostao nesavladan.

Takmičenje na šampionatu biće nastavljeno sjutra utakmicama drugog kola u grupama A i B. Sastaće se: