NaslovnicaMina SportFudbalPortugal preokretom do pobjede, slavila i Turska protiv Gruzije

Portugal preokretom do pobjede, slavila i Turska protiv Gruzije

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Portugala savladali su večeras u Lajpcigu selekciju Češke 2:1, u prvom kolu F grupe Evropskog fudbalskog prvenstva u Njemačkoj.

Portugal je, nakon izjednačenog prvog dijela, do pobjede došao nakon preokreta u finišu meča.

Češka je povela golom Lukaša Provoda, preciznim udarcem sa oko 20 metara u 63. minutu.

Poravnao je, šest minuta kasnije, autogolom Robin Hranač.

Portugal je do preokreta došao u sudijskoj nadoknadi, nakon prodora i centaršuta Pedra Neta, loše je reagovala odbrana Češke, što je iskoristio napadač Porta Fransisko Konseisao i pogodio za pobjedu i tri boda.

U drugom meču te grupe Turska je u Dortmundu pobijedila Gruziju 3:1.

Turska je povela golom Mereta Muldura u 26. minutu. Debitant na šampionatu Evrope poravnao je u 32. minutu golom Žorža Mikautadze, nakon ubacivanja Giorgija Kočorašvilija.

Novo vođstvo turskoj selekciji u 66. minutu donio je mladi as Reala, Arda Guler, koji je preciznim udarcem sa dvadesetak metara iskosa pogodio dalji ugao Mamardašvijevog gola.

Konačan rezultat postavio je, u sedmom minutu sudijske nadoknade, Kerim Akturkoglu.

Gruzija je, prethodno u sudijskoj nadoknadi, imala dvije velike šanse za izjednačenje, ali nije uspjela da ih realizuje.

Sjutra su na programu mečevi drugog kola u grupama A i B.

U B grupi, u 15 sati, sastaće se Hrvatska i Albanija.

U A grupi, u 18 sati igraće Njemačka i Mađarska, dok će tri sata kasnije početi duel Škotske i Švajcarske.