fbpx
15 C
Podgorica
December 9, 2022.
NaslovnicaMina SportCrna Gora sa 98 karatista na Balkanskom prvenstvu u Baru

Crna Gora sa 98 karatista na Balkanskom prvenstvu u Baru

Podgorica, (MINA) – Crnogorski karate na Balkanskom prvenstvu za kadete, juniore i mlađe seniore u Baru predstavljaće 98 takmičara, saopšteno je iz Karate saveza.

Bar će od petka do nedjelje biti domaćin šampionata Balkana i okupiće 944 takmičara iz deset država.

Prijavljeni su takmičari iz Albanije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Grčke, Kosova, Sjeverne Makedonije, Rumunuije, Srbije, Slovenije i Crne Gore.

U konkurenciji kadeta, u borbama, nastupiće Benjamin Aljošević (Bar, -52), Lazar Gardašević (Bijela, do 52), Jusuf Saljiu (Omladinac, -52), Balša Danilović (Gorštak, -52), Damir Duraković (Bar, -52), Branko Lazović (Iskra, -52), Filip Šoškić (Iskra, -57), Alan Balić (Iskra, -57), Luka Sudžum (Onogošt, -57), Vuk Vučinić (Iskra, -57).

Boriće se i Nenad Đuričić (Bijela, -63), Nikša Zejak (Iskra, -63), Stefan Miljanić (Iskra, -63), Anes Arifaj (Iskra, -70), Simon Simonović (Ulcinj, -70), Lazar Đurčević (Vukovi, -70), Novak Gvozdenović (Bar, -70), Stefan Vujisić (Gorštak, -70), Mihailo Gojaković (Bar, +70), Uroš Ćalić (Mavaši, +70), Vaso Abramović (Mavaši, +70) i Vuk Lučić (Mavaši, +70).

Kadetsku ekipu u borbama činiće Nenad Đuričić, Anes Arifaj, Filip Šoškić, Lazar Đurčević, Simon Simonović, Lazar Gardašević i Jusuf Saljiu.

U konkurenciji kadetkinja, u borbama, za medalje boriće se Jelena Miladinović (Omladinac, -47), Una Raković (Omladinac, -54), Lana Vukčević (Kondor, do 54), Emina Efović (Budućnost, -54), Tara Perković (Omladinac, -54), Kristina Bukovac (Bar, -54).

Nastupiće i Viktorija Vukadinović (Iskra, do 61), Matea Pantić (Fokus, -61), Sofija Mikulić (Bijela, -61)Jovana Damjanović (Omladinac, -61), Izabela Hakanjin (Ulcinj, -61), Ljubica Vlahović (Gorštak, -61), Jovana Kotlaja (Ris, +61) i Nađa Boričić (Omladinac, +61).

Žensku kadetsku ekipu u borbama činiće Sofija Mikulić, Jovana Damjanović, Ljubica Vlahović i Una Raković.

U konkurenciji juniora, u borbama nastupiće Balša Vojinović (Iskra, -55), Rodoljub Srbnjak (Mavaši, -55), Ognjen Bjelajac (Omladinac, -61), Đorđe Stojanović (Bar, -61), Sergej Cimbaljević (Šotokan, -61), Andrija Danilović (Omladinac, -68), Jovan Đuranović (Bar, -68), Lado Vuković (Gorštak, -68).

Takmičiće se i Emre Saljiu (Omladinac, -76), Đorđe Durutović (Bar, -76), Lazar Potpara (Fokus, +76), Stevo Mrdak (Ris, +76), Marko Krvavac (Ris, +76), Aleksandar Džoganović (Fokus, +76) i Nemanja Dragaš (Iskra, +76).

Juniorska ekipa u borbama nastupiće u sastavu Balša Vojinović, Ognjen Bjelajac, Andrija Danilović, Emre Saljiu, Lazar Potpara, Lado Vuković i Stevo Mrdak.

U konkurenciji juniorki nastupiće Helena Backović (Omladinac, -53), Kalina Ječmenica (Ris, -53), Danica Radovanović (Budućnost, -53), Lea Marić (Šotokan, -59), Anja Nikolić (Fokus, -59), Jovana Ćalić (Mavaši, -59), Teona Ječmenica (Ris, -59), Mariam Zahrane (Bar, -66), Anida Berjašević (Bar, +66) i Miljana Papović (Mavaši, +66).

Ekipu će činiti Helena Backović, Kalina Ječmenica, Lea Marić i Anja Nikolić.

Kod mlađih seniorki u borbama nadmetaće se Fahreta Elezović (Čempion, -50), Leona Markić (Čempion, -61), Jelena Kotlaja (Ris, -61), Jovana Sojanović (Bratstvo, -68) i Milena Jovanović (Omladinac, +68).

U ekipnom dijelu crnogorska selekcija nastupiće u sastavu Milena Jovanović, Jovana Stojanović, Jelena Kotlaja i Leona Markić

U muškoj konkurenciji mlađih seniora boriće se Matija Bojić (Fokus, -60), Mirza Mehmedović (Nikšić, -67), Matija Tanović (Onogošt, -67), Lazar Jovović (Bar, -75), Filip Mijanović (Budućnost, -75), Kristiajn Božić (Onogošt, -75), Dušan Bijelić (Bar, -84), Nemanja Mikulić (Bijela, -84) i Nemanja Jovović (Bar, +84).

Mušku ekipu činiće Lazar Jovović, Filip Mijanović, Kristijan Božić, Dušan Bijelić, Nemanja Mikulić, Nemanj Jovović i Matija Bojić.

U konkurenciji kata, kod kadeta, nastupiće Benjamin Aljošević (Bar), Aleksa Janjić (Bar), Ajsel Geršvic (Bar), Saša Petrić (Iskra), Aleksa Vujošević (Iskra) i Luka Klačar (Potoci), a kod kadetkinja Viktorija Raičević (Iskra), Mia Ramović (Budućnost), Vasilisa Miranović (Ulcinj), Kristina Bokovac (Bar), Katarina Vlahović (Iskra) i Teodora Gracun (Stari grad).

žensku ekipu čeiniće Katarina Vlahović, Tamara Klisić i Viktorija Raičević, a mušku Aljošević, Janjić i Ajsel Geršvic.

U juniorskoj konkurenciji nastupiće Lazar Sekulić (Budva), Mila Marković (Budva), Arijana Kočan (Bar) i Ivana Vidojević (Šotokan).

U konkurenciji mlađih seniora na tatamiće Maša Đukanović (Budućnost), Džena Canović (Budućnost), Filip Bakić (Budućnost), Kenan Nikočević (Bar), Nikola Milić (Bar) i Rijad Mandić (Budućnost).
Muški kata tim nastupiće u sastavu Filip Bakić, Kenan Nikočević i Rijad Mandić.

Crnogorske takmičare predvodiće selektori Žarko Raković, Almir Cecunjanin, Dejan Ivanović i Slađan Mikulić u borbama, a Milena Milačić i Tijana Radulović u katama.

Pravo preuzimanja ovog sadrzaja imaju samo korisnici Agencije MINA.
Kompletna informacija dostupna je korisnicima na linku MINA SERVIS
Longer version of article is available on a link MINA ENGLISH SERVIS

Najčitanije