NaslovnicaMina SportPoraz Budućnosti u Brestu

Poraz Budućnosti u Brestu

Podgorica, (MINA) – Rukometašice Budućnosti poražene su večeras u Brestu od istoimenog francuskog tima 25:21 (12:12), u utakmici sedmog kola A grupe Lige evropskih šampiona.

Podgorički tim bez bodova je i poslije sedmog kola Lige šampiona.

Finalista najjačeg klupskog rukometnog takmičenja u Evropi upisao je četvrti trijumf.

Utakmica je ostala u sjenci teške povrede Valerije Maslove, koja je u 11. minutu, nakon gola, pala i teško povrijedila lakat desne ruke.

Budućnost je pružila snažan otpor favoritu, na poluvremenu bilo je 12:12, a posljednji put usjela je da izjednači u 37. minutu 17:17.

Domaćin je u 49. minutu stekap prednost od pet golova (23:18) i riješio pitanje pobjednika.

Najefikasnija u pobjedničkom timu, na čijem se golu istakla Sandra Toft, bila je Alisija Tublon sa deset golova.

U podgoričkom timu Ilda Kepić je poestigla pet, a gol manje Matea Pletikosić.

Budućnost i Btrest biće rivali i u narednom, osmom kolu, 20. novembra.