NaslovnicaMina SportKošarkaBudućnost Voli velikim preokretom do pobjede protiv Burse

Budućnost Voli velikim preokretom do pobjede protiv Burse

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u Podgorici ekipu Burse 83:82, u utakmici devetog kola B grupe Eurokupa.

Podgorički tim upisao je sedmi trijumf i ostao u trci za prvo mjesto na tabeli.

Do pobjede došao je zahvaljujući velikom preokretu u posljednjoj četvrtini i poenima Denisa Silija četri sekunde prije kraja meča.

Sili je prethodno izjednačio na 82:82 i realizovao dodatno bacanje.

Bursa je imala posljednji napad, ali nije uspjela da ga realizuje, odnosno Vili Rid je izblokirao Alerika Frimena.

Turski tim je tokom ciječlog meča bio u vođstvu, koje je početkom posljednje četvrtine iznosilo 15 poena (75:60).

Serijom od 13:2 domaćin je uspio da smanji zaostatak i izbori uzbudljiv finiš, u kojem se bolje snašao.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Vladimir Micov sa 20, Vili Rid ubacio je 18, a Sili 14 poena.

U turskom timu, koji sa klupe predvodi bivši trener Crvene zvezde Dušan Alimpijević, najbolji je bio Alerik Frimen sa 22 koša.