NaslovnicaMina SportKlačaru srebrna medalja

Klačaru srebrna medalja

Podgorica, (MINA) – Karatista pljevaljskog kluba Potoci, Luka Klačar osvojio je srebrnu medalju u katama na E-turniru KARATE e-CHALLENGE 2.0.

Klačar je u kategoriji dječaka do 12 godina kao četvrti izborio finalni dio, u kojem se plasiralo osam najboljih.

U finalu završio je sa kao drugoplasirani sa 25,7 bodova, iza Ukrajinca Maksima Vječlanova.

U toj kategoriji nastupila su 44 takmičara.

Klačar je krajem maja, u istoj kategoriji, osvojio karate turnir Sportdata eTournament World Series – Kata 2 Arawaza.

Turnir je okupio više od 180 klubova i preko 50 država, a nastupe takmičara ocjenjivalo je sedam nekadašnjih svjetskih šampiona u katama, na čelu sa Lukom Valdezijem.

Trener Ružica Maksimović kazala je da su rezultati Klačara i Nede Beljkaš potvrda kvalitetnog rada u Karate klubu Potoci i najava da se od pljevaljskih takmičara i u narednom periodu mogu očekivati dobri rezultati.

Ona je podsjetila da su Klačar i Beljkaš prvi takmičari u Crnoj Gori koji su osvojili zlatne medalje u toku pandemije koronavirusa.

“Upornost i marljivost naših takmičara daje rezultat. Očekujem da će slične i bolje rezultate ponoviti i na sljedećim e-turnirima. Klačar na svjetskoj karate rang listi e-turnira zauzima drugo, a Beljkaš prvo mjesto”, kazala je Maksimović agenciji MINA.