NaslovnicaMina SportGurešić bronzana u Smederevu

Gurešić bronzana u Smederevu

Podgorica, (MINA) – Članica podgoričkog stonoteniskog kluba osoba sa invaliditetom Luča, Slobodanka Gurešić osvojila je bronzanu medalju na turniru – Srbija Pro tur u Smederevu.

Gurešić je u spojenim kategorijama S 1-5 (osobe u kolicima) trijumfalno završila takmičenje u grupi, a bila je uspješna i u četvrtfinalu.

U istoj konkurenciji na korak od borbe za medalju zaustavljena je Samra Kojić, koja je nakon uspješnog nastupa u grupi poražena u četvrtfinalnom meču.

U kolicima nastupilo je 12 takmičarki.

U četvrtfinalu zaustavljen je Pjetro Paljušević (S 7 – stojeći stav), dok je Đuro Krivokapić (S6 – stojeći stav) nastup završio u grupi, u konkurenciji 12 stonotenisera.

U spojenim kategorijama od osam do deset (stojeći stav) Dejan Bašanović je, u konkurenciji 24 takmičara, zastavljen je u četvrtfinalu.

On je prošao grupu, a bio je uspješan i u osmini finala.

Stonoteniseri Luče u Smederevu nastupili su kao pojačanje stonoteniskom klubu SAN SPIN iz Leskovca.