NaslovnicaMina SportFudbalCrna Gora treća u Mađarskoj

Crna Gora treća u Mađarskoj

Podgorica, (MINA) – Fudbalska reprezentacija Udruženja sportskih novinara Crne Gore kao trećeplasirana završila je nastup na šampionatu jugoistočne Evrope u mađarskom Šiofoku.

Crnogorski novinari savladali su danas u meču za treće mejsto domaćina, Mađarsku 7:3.

Prethodno su, ranije danas, poraženi od Bugarske 3:1.

Crnogorski tim juče je kao drugoplasirani u B grupi izborio polufinale, sa po jednim trijumfom, porazom i remijem.

Savladali su Moldaviju 4:1, izgubili su na startu od Rumunije 2:1, dok su u odlučujućem meču za plasman u polufinale igrali neriješeno sa Hrvatskom 1:1.

Titulu prvaka osvojila je Moladavija, koja je u finalnom meču pobijedila Bugarsku 3:2.

Crnogorska reprezentacija i na prethodna dva šampionata, u Ohridu i Staroj Pazovi, bila je trećeplasirana.

Najveći uspjeh crnogorski novinariostvarili su 2016. godine, na hrvatskom ostrvu Ugljan, kada su osvojili trofej.