NaslovnicaMina SportFudbalCrna Gora pobjedom protiv Kipra do B lige

Crna Gora pobjedom protiv Kipra do B lige

Podgorica, (MINA) – Fudbalska reprezentacija Crne Gore pobijedila je Kipar 4:0 i izborila plasman u B grupu Lige nacija.

Crnogorski fudbaleri dobili su i prvi međusobni duel u Nikoziji (2:0), a takmičenje u C grupi završili su kao prvoplasirani sa četiri pobjede i po jednim porazom i remijem.

Crnogorska selekcija je, u jednom od najboljih izdanja pod vođstvom selektora Faruka Hadžibegića, potpuno nadigrala rivala, rano stekla ubjedljivu prednost, koju je do kraja uspjela da uveća.

Vođstvo domaćinu donio je kapiten Stevan Jovetić u 14. minutu, nakon centaršuta Marka Vukčevića.

Na 2:0 povisio je Aleksandar Boljević u 25, a isti igrač bio je strijelac i trećeg pogotka, tri minuta kasnije.

Konačan rezultat postavio je Stefan Mugoša u 60. minutu.

Mugoša je i ranije mogao da se upiše u strijelce, ali nije realizovao šanse u 19, 20. i 58. minutu.

Kipar je u prvom poluvremenu tri puta ugrozio crnogorskog golmana Milana Mijatovića, ali nije uspio da ga savlada.

U samom finišu meča Joanis Pitis je sa dvadesetak metara pogodio spoljni dio stative.

Izabranici selektora Hadžibegića, osim dva puta protiv Kipra, slavili su u Podgorici protiv Azerbejdžana (2:0) i Luksemburga u gostima (1:0), od kojeg su izgubili na stadionu pod Goricom (2:1).

Imaju i subotnji remi sa Kiprom u Zaprešiću (0:0).