NaslovnicaCrna GoraBudućnost Voli poražena u majstorici

Budućnost Voli poražena u majstorici

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija nijesu uspjeli da odbrane trofej ABA lige.

Budućnost je večeras u Beogradu, u petom meču finalne serije, poražena od Crvene zvezde 97:54 (18:13, 29:8, 27:16 i 23:17).

Domaćin je do pobjede u utakmici, kojoj su prethodili brojni incidenti, verbalni i fizički napadi na igrače Budućnosti, došla zahvaljujući prednosti u drugoj četvrtini do koje je došao serijom 10:0, odnosno 16:2 za vođstvo od 39:20 u 16. minutu.

Do poluvremena prednost je uvećao na 26 poena i praktično već tada riješio sve dileme oko pobjednika i šampiona.

Razlika je na kraju treće iznosila 37 (74:37), a u 39.minutu 45 poena (97:52).

Utakmica u dvorani “Aleksandar Nikolić” počela je sa zakašnjenjem od 56 minuta zbog incidenata tokom zagrijavanja.

Podgorički košarkaši napadnuti su još na izlasku iz tunela i gađani tvrdim predmetima.

“Oko 40 navijača je ušlo na teren i došli do klupe KK Budućnost VOLI.Pljuvali su i fizički napali igrače. Fizički su napadnuti Noris Kol, Erl Klark, Nemanja Gordić.Gordić je gađan stolicom koju je bacio navijač iz partera”, saopšteno je iz podgoričkog kluba.