NaslovnicaCrna GoraIskra prekinula seriju Budućnosti

Iskra prekinula seriju Budućnosti

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Budućnosti poraženi su večeras u Danilovgradu od Iskre 4:1, u posljednjem meču 27. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Lider šampionata prekinuo je u Danilovgradu seriju od 12 utakmica bez poraza.

Budućnost je posljednji poraz upisala 2. novembra u Golubovcima od Zete 2:1.

Iskra je do 12. pobjede ove sezone došla golovima Ivana Vukovića u 56, Milana Vukotića u 67, Luke Maleševića u 89. i Balše Boričića u drugom minutu sudijske nadokande.

Jedini pogodak za Budućnost, koja je doživjela četvrti poraz poraz ove sezone, postigao je Aleksandar Vujačić u 78. minutu.

Poraz lidera iskoristila je Sutjeska, koja je u Nikšiću savladala Grbalj 4:1 i zaostatak na tabeli smanjila na 15 bodova.

Nikšićki tim do prve pobjede u nastavku šampionata, 13. ove sezone, došao je golovima Boža Markovića u 41. i 70, Vladana Bubanje u 67. i Marka Ćetkovića u 73. minutu iz jedanaesterca.

Jedini pogodak za Grbalj, izjednačujući na utakmici, postigao je Nemanja Kartal u 43. minutu.

Grbalj je posljednji na tabeli, bez pobjede u nastavku šampionata.

Pobjedu je upisao i Petrovac, koji je u Pljevljima savladao Rudar 2:0.

Petrovac su do druge uzastopne, ukupno osme pobjede ove sezone, vodili Milivoje Raičević u 29. i Andrija Ražnatović u 37. minutu.

Rudar je bez pobjede u nastavku šampionata, sa samo jednim osvojenim bodom, a doživio je 13. poraz u dosadašnjem dijelu takmičenja.

Bez pobjednika i golova završen je duel OFK Titograda i Zete na Starom aerodromu.

Bez pobjednika završen je i duel Podgorice i Koma, koji su DG areni igrali 1:1.

Domaćin je na DG areni poveo golom Matije Božanovića u 67. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Neđeljko Vlahović u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

Budućnost je, nakon 27. kola, vodeća na tabeli sa 63 boda i ima 15 više od drugoplasirane Sutjeske.

Trećeplasirana Iskra osvojila je 44, na četvrtom mjestu je Zeta sa 38, dok je peta Podgorica sa 35 bodova.

U narednom kolu, u utorak, sastaće se: Zeta – Kom, Podgorica – Petrovac, Rudar – Budućnost, Iskra – Grbalj i Sutjeska – OFK Titograd.