NaslovnicaCrna GoraCrna Gora ubjedljiva i u Litvaniji

Crna Gora ubjedljiva i u Litvaniji

Podgorica, (MINA) – Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore pobijedila je danas u Klaipedi selekciju Litvanije 32:24, u utakmici drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Danskoj i Norveškoj.

To je drugi trijumf crnogorskih rukometašica, nakon što su na startu kvalifikacija savladale Italiju 41:17

Litvanija je upisala i drugi poraz, nakon što je izgubila i u Erdu od Mađarske 33:19.

Crnogorska selekcija, iako je u Litvaniji nastupila bez bez Milene Raičević, Katarine Bulatović i Itane Grbić, opravdala je ulogu favorita, prvo poluvrijeme dobila je 20:14, a u 44. minutu stekla je dvocifrenu prednost 27:17.

Najefikasnija u pobjedničkoj selekciji bila je Đurđina Jauković sa osam, Majda Mehmedović dodala je šest, dok su Jelena Despotović i Jovanka Radičević meč završile sa po četiri gola.

U selekciji Litvanije istakla se Greta Kavalijauskaite sa desrt pogodaka.

Crna Gora će kvalifikacije nasaviti krajem marta naredne godine gostovanjem Mađšarskoj.